לוגו תובנות

תהליכי הכשרת מנחים

אתה נמצא פה: councilway – תובנות >> הכשרות מקצועיות >> מאמרים >> תהליכי הכשרת מנחים

18/02/2010

אין תגובות

אהבת ? שתף עכשיו!


מעגל הקשבה
הינו פלטפורמה ותשתית לעבודה קבוצתית מעמיקה.

דרך זו היא שער להגברת ההקשבה שלנו פנימה וכתוצאה מכך שינוי דרך ההקשבה החוצה, לעולם.

אנחנו לומדים להקשיב ולפתח תגובתיות שונה מהרגיל, בלי להיות מושפעים מהעמדות ומהדפוסים הקבועים שלנו. אנחנו מקבלים הזדמנות להתבונן ולראות את הסיפור האמיתי שלנו ושל מי שעומד מולנו ללא שיפוטיות.

מעגל הקשבה כדרך להנחיה ועבודה קבוצתית מייצר מקום בו מתאפשר ביטוי מלא לקבוצה. המנחה הוא הגורם המאפשר למה שחי בקבוצה לעלות, לרדת לשורשם של דברים העומדים מאחורי הסיפור ולעסוק בהם.

דרך המעגל הינה חווייתית ומאפשרת תובנות קוגניטיביות ורגשיות גם יחד. במופע זה- האינטליגנציה וחוכמת הקבוצה מקבלות ביטוי ואפשרות לעבודה אישית וקבוצתית ולהתקדמות.

נושא סיפור הסיפורים בעולמנו הולך ומתמעט, ריבוי הגירויים והעיסוקים שלנו לא מותיר לנו הרבה פנאי להתבונן בסיפורים שעוברים עלינו. דרך מעגל הקשבה מחזירה את הסיפור למרכז. זוהי דרך תקשורת המתבססת על חזרה לדיבור והקשבה מהלב.
תהליך ההכשרה לאנשי מקצוע מאפשר לימוד ושימוש במעגלי הקשבה כגישה והתבוננות אחרת ומאפשרת.

נושאי התוכנית
היכרות והכרה עם היסטוריית המעגל, יצירת החוזה הקבוצתי ופיתוח התבוננות רפלקטיבית, גמישות מחשבתית, פתיחות ונכונות ללמידה מאחרים, בראי המודל.

  • מיומנויות הנחיית מעגל הקשבה, עבודה דרך מעגל הקשבה בסוגיות שונות, בחינת ההתנהלות הבין אישית צוותית של איש המקצוע, לימוד מיומנויות ודרכים לפיתוח דיאלוג ועיצוב הסביבה כמקום מכבד, מודלינג לדרך תקשורת של הקשבה ופיתוח המסוגלות של כל יחיד בקבוצה כפרט וככלל.

מבנה ואופן העבודה:

היקף הקורס 124 שעות אקדמיות הבנוי מ 24 מפגשים בני 4 שעות אקדמיות, ושני סופי שבוע

מתי ואיפה?

בימי שני במרכז הישראלי לרפואת גוף נפש ברמת השרון

לבוגרי התוכנית תינתן אפשרות לסטאז'-  שיקנה למסיימים תעודת מנחה מוסמך. במהלך הסטאז', ינחו המשתתפים קבוצה תוך לקיחת חלק בהדרכה קבוצתית למשך 10 מפגשים 4 ש"א כל מפגש אחת לשבועיים.

לפרטים והרשמה: http://www.mindbody.co.il/?p=686

 

 

 

generic valtrex valtrex and alcohol valtrex price valtrex cost
Londy kept asking questions to get to know breionna, essay writer service they hit on another common interest

שלח תגובה